Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin

Share | 
 

 Da li verujete u astrologiju?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next

Verujete li u astrologiju?
Da
Da li verujete u astrologiju? Vote_lcap37%Da li verujete u astrologiju? Vote_rcap
 37% [ 10 ]
Ne
Da li verujete u astrologiju? Vote_lcap63%Da li verujete u astrologiju? Vote_rcap
 63% [ 17 ]
Ukupno glasova : 27
 

AutorPoruka
Prof. Shonen Kodokuna
Direktor
Direktor
Prof. Shonen Kodokuna

Spol : Male
Starost : 32
Datum upisa : 2007-10-01

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime17.06.12 22:15

Na Hogwartsu se izučava Astronomija, a na HOB-u sam je lično ja i predavao. Međutim, dođe mi da odsečem kosu kada neko pomeša Astronomiju sa astrologijom.

Da se podsetimo malog isečka iz prvog predavanja iz Astronomije. Beše to davnog oktobra, 2011. godine:

Isečak iz prvog predavanja Astronomije (citat):
Astronomija je prirodna nauka koja proučava nebeska tela (zvezde, planete, komete, maglice, sazvežđa i galaksije) i fenomene van Zemljine atmosfere. Predmet astronomije su evolucija, fizika, hemija, meteorologija i kretanja nebeskih tela, kao i formiranje i razvijanje svemira.

...

JEDNU STVAR JE BITNO NAPOMENUTI. Astronomiju nikako ne smemo mešati sa astrologijom, koja podrazumeva verovanje u tvrdnju da su ljudske karakteristike u korelaciji sa pozicijama nebeskih tela. Iako obe nauke dele poreklo, u suštini su veoma različite!

Dakle, sad kad znamo razliku, verujete li u astrologiju, iliti horoskop?
Na vrh Go down
Teddy Fiennes
Nadzornik Ravenclawa
Nadzornik Ravenclawa
Teddy Fiennes

Spol : Female
Starost : 30
Datum upisa : 2011-07-26

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 0:09

Licno ne verujem, ali sam upoznata sa svim tim stvarima i istina je trecina.
Mojoj majci je to hobi (ali nije freak, kakvih ima) nego pozneje sve, imamo goomilu knjiga, vecina njenih predvidjana se ispuni...zna tacno koji astrolog na TVu laze, koji malo laze, koji ne laze...
Vidovitoj Zorki (sto je i ime moje majke) je predvidela odlazak u tvorza...itd Smile)
Na vrh Go down
Prof. Shonen Kodokuna
Direktor
Direktor
Prof. Shonen Kodokuna

Spol : Male
Starost : 32
Datum upisa : 2007-10-01

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 0:21

Ne znam, lično verujem da je svako kovač svoje sudbine, a podela ljudskih karakteristika u 12 zona mi je malo banalna. Da ne napominjem to da svako rođen, recimo 21.5. će sutra imati povoljnu situaciju na poslu. Huh?
Na vrh Go down
Teddy Fiennes
Nadzornik Ravenclawa
Nadzornik Ravenclawa
Teddy Fiennes

Spol : Female
Starost : 30
Datum upisa : 2011-07-26

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 0:22

Aahahhahhahah Very Happy
lud si skroz
Na vrh Go down
Prof. Shonen Kodokuna
Direktor
Direktor
Prof. Shonen Kodokuna

Spol : Male
Starost : 32
Datum upisa : 2007-10-01

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 0:27

Pa ne, aj sagledamo sliku. Zamisli ja i ti rođeni isti dan, i kaže nam horoskop da će nam "na poslovnom planu biti uspešno". Kolike su šanse da ću ja stvarno dobiti 10 iz menadžmenta preduzeća ako nisam dirnuo knjigu? Very Happy
Na vrh Go down
Teddy Fiennes
Nadzornik Ravenclawa
Nadzornik Ravenclawa
Teddy Fiennes

Spol : Female
Starost : 30
Datum upisa : 2011-07-26

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 0:28

Very Happy
pa pozvatao si na predavanju, profa te voli, neko od tvojih zna dekana, izvuces pitanje koje si znao od nekud....Smile
Na vrh Go down
Prof. Shonen Kodokuna
Direktor
Direktor
Prof. Shonen Kodokuna

Spol : Male
Starost : 32
Datum upisa : 2007-10-01

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 0:29

I to se prepisuje astrologiji?
Na vrh Go down
Teddy Fiennes
Nadzornik Ravenclawa
Nadzornik Ravenclawa
Teddy Fiennes

Spol : Female
Starost : 30
Datum upisa : 2011-07-26

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 0:46

Pa ne...samo polozaj zvezda i koja planeta je u kojoj kuci, moze da ti da ili oduzme tu srecu, navodno.
Na vrh Go down
Prof. Shonen Kodokuna
Direktor
Direktor
Prof. Shonen Kodokuna

Spol : Male
Starost : 32
Datum upisa : 2007-10-01

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 0:48

Zanimljivo. Trebalo bi da podučavaš Astrologiju kao izborni predmet kad osnujemo školu! Smile
Na vrh Go down
Anna Black
Nadzornik Gryffindora
Nadzornik Gryffindora
Anna Black

Spol : Female
Starost : 28
Datum upisa : 2011-08-07

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 0:56

Ne, smatram astrologiju obicnom gluposti. Po kojoj logici polozaj neke planete moze da utice na tvoje zdravlje ili srecu?
Na vrh Go down
Teddy Fiennes
Nadzornik Ravenclawa
Nadzornik Ravenclawa
Teddy Fiennes

Spol : Female
Starost : 30
Datum upisa : 2011-07-26

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 1:05

Zovi:
- Sanja Colja 0900 223 225
- Aleksandra Micic 0900 202 088 (ova ti je Tarot)
- Dusan Velicnokic 0900 223 226
pa pitaj.
Na vrh Go down
Anna Black
Nadzornik Gryffindora
Nadzornik Gryffindora
Anna Black

Spol : Female
Starost : 28
Datum upisa : 2011-08-07

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 1:15

Nemam nikakvu zelju da ih zovem, nemam sta da ih pitam.
Na vrh Go down
Teddy Fiennes
Nadzornik Ravenclawa
Nadzornik Ravenclawa
Teddy Fiennes

Spol : Female
Starost : 30
Datum upisa : 2011-07-26

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime18.06.12 1:17

Smile
Na vrh Go down
Prof. Hermy Watson
Nadzornik Hufflepuffa
Nadzornik Hufflepuffa
Prof. Hermy Watson

Spol : Female
Starost : 24
Datum upisa : 2012-06-22

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime22.06.12 9:58

Znaci ne! To je predosandno! Ucenici treba da izucavaju Astronomiju!
Na vrh Go down
Sanya Lupin

Sanya Lupin

Spol : Female
Starost : 23
Datum upisa : 2012-06-22

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime22.06.12 10:24

Ne, samo ponesto je mozda tacno, ali inace, ne...
Mislim, ae, sutra ces imati los dan, i desi se da bas sutra budem najsrecnija osoba na svetu xP
Na vrh Go down
Prof. Shonen Kodokuna
Direktor
Direktor
Prof. Shonen Kodokuna

Spol : Male
Starost : 32
Datum upisa : 2007-10-01

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime22.06.12 10:42

Hermy Watson (citat):
Znaci ne! To je predosandno! Ucenici treba da izucavaju Astronomiju!

Astronomiju predajem ja, tako da, učenici su je već izučavali. Astrologija se radi u okviru Proricanja ili u okviru kursa Astrologije, kako ko želi. Smile
Na vrh Go down
Hanna Collins

Hanna Collins

Spol : Female
Starost : 24
Datum upisa : 2012-06-23

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime24.06.12 8:54

Ne, ja mislim da je to glupost... Bez uvrede!
Na vrh Go down
Ana Malfoy

Ana Malfoy

Spol : Female
Starost : 24
Datum upisa : 2012-06-28

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime28.06.12 7:31

Ne,ali ponekad nesto i bude tacno Smile
Na vrh Go down
Nathalie Stark

Nathalie Stark

Spol : Female
Starost : 26
Datum upisa : 2011-08-15

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime28.06.12 9:54

U onaj horoskop u novinama ne verujem, jer su to u suštini čiste gluposti. Ali generalno za znakove, ima dosta toga tačnog. Npr. kakvi su bikovi, kakve su ribe i drugo. Smile Ima izuzetaka, ali uglavnom se to poklapa bar trećina toga. Smile
Na vrh Go down
Freya Poisonthaw

Freya Poisonthaw

Spol : Female
Starost : 30
Datum upisa : 2012-06-30

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime30.06.12 4:24

Cenim astrologiju. Ona je daleko od par glupih rečenica u novinama. Imam dosta knjiga i volim da se zanimam sa tim u slobodno vreme. Astrologija NE MOŽE da predvidja budućnost i tome slično. Ona proučava karaktere ljudi na osnovu planeta vladaoca u njihovim natalnim kartama i može, u skladu sa tim, da posavetuje čime se treba, odnosno ne treba zanimati kako bi se pojedinac ostvario. Sam horoskopski znak ne govori mnogo. Pa čak, osoba više karakteristika povuče od znaka koji vlada 1. astrološkom kućom, tj. od podznaka. Svaka osoba ima 12 astroloških kuća i u svakoj od njih drugačiji raspored planeta. Evo me, sejem mudrost! Very Happy Prosto smatram da se ne treba uzimati tako olako..
Na vrh Go down
Milos Riddle

Milos Riddle

Spol : Male
Starost : 31
Datum upisa : 2011-10-08

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime03.07.12 10:43

Girly stuff -.-
Na vrh Go down
Freya Poisonthaw

Freya Poisonthaw

Spol : Female
Starost : 30
Datum upisa : 2012-06-30

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime08.07.12 4:51

Ukoliko je neko zainteresovan, mogu mu uraditi natalnu kartu i protumačiti je. Površno, jer sam još uvek samo početnik, ali mogu. Potrebno mi je: tačan datum rođenja, vreme i mesto. Mogu da pogledam koje planete su u kom znaku, koje planete su u kojoj kući, kakve one karakteristike nose, položaj i CM, Hirona i Lilita, Mesečev čvor i tome slično. Ukoliko je neko zainteresovan, izvol'te! Very Happy

Ja sam za to da ne treba imati predrasude, isto tako kad je i astrologija u pitanju. Vi koji u nju ne verujete - tražite, informišite se malo bolje, pričajte sa ljudima.. Možda posle nekog vremena ipak uvidite da ima "nečega" u svemu tome.. Wink
Na vrh Go down
Amy S. Northman

Amy S. Northman

Spol : Female
Starost : 29
Datum upisa : 2012-08-02

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime06.08.12 13:23

I verujem i neverujem. Nemam pojma.
Na vrh Go down
Hannah Granger
Učenik
Učenik
Hannah Granger

Spol : Female
Starost : 23
Datum upisa : 2012-06-26

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime07.08.12 23:41

Ja ne vjerujem nikako Razz
Na vrh Go down
Alexis Faith
Profesor
Profesor
Alexis Faith

Spol : Female
Starost : 32
Datum upisa : 2012-08-02

Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime17.09.12 2:14

Ja mislim da je svako krojač svoje sudbine, ne vjerujem u zapisanu sudbinu, a time ni u proročanstva Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content




Da li verujete u astrologiju? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Da li verujete u astrologiju?   Da li verujete u astrologiju? Icon_minitime

Na vrh Go down
 

Da li verujete u astrologiju?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 

 Similar topics

-
» Da li verujete u Boga?
» Da li verujete u Boga?
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
 :: Hogsmeade :: Zone za diskusiju :: Na kafi kod Atine-